Gminny Ośrodek Kultury w Skarżysku Kościelnym zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://skarzysko.naszgok.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
- elementy osadzone pochodzące od zewnętrznych dostawców, np. Google Maps, wyłączone są z obowiązku zapewniania dostępności
- zdjęcia i grafiki osadzone w treści dokumentu mogą zawierać niepoprawne opisy lub może być ich brak,
- Elementy osadzone pochodzące od zewnętrznych dostawców, np. Google Maps, wyłączone są z obowiązku zapewniania dostępności
- Zdjęcia, grafiki, ikony nie zawierają opisu tekstowego
- Filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących ani tłumaczenia na język migowy
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Cezary Nowak — mejlowo gok@skarzysko.com.pl lub telefonicznie 41 262 81 35.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
1. Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych Parking dla samochodów znajduje się bezpośrednio przy ulicy , przed budynkiem parterowym przy ulicy Kościelnej 5. Nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
2. Dostępność wejścia do budynku Na teren należący do Gminnego Ośrodka Kultury prowadzi furtka, która jest przystosowana do przyjęcia osób z niepełnosprawnością ruchową, rodziców z wózkami dziecięcymi oraz osób na wózkach . Do budynku prowadzi jedno główne wejście.
3. Dostępność pomieszczeń, korytarzy, schodów i platform Obok schodów znajduje się platforma Kali B, dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, rodziców z wózkami dziecięcymi oraz osób z ograniczeniem zdolności ruchowej. Przy platformie znajduje się dzwonek, który służy do wezwania pracownika do obsługi i pomocy. Obok schodów i wyjścia z platformy, znajduje się mini taras z drzwiami wejściowymi jednoskrzydłowymi do budynku GOK. Za drzwiami wejściowymi znajduje się wiatrołap z drzwiami przeszklonymi jednoskrzydłowymi. Drzwi są odpowiedniej szerokości na przyjęcie osób ze szczególnymi potrzebami. W budynku na wprost wejścia, znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Korytarz, wejścia do dwóch sal zajęć oraz wejście do szatni zostały pozbawione progów. Zapewniają pełną komunikację wewnątrz budynku. Wszystkie te pomieszczenia posiadają odpowiednio szerokie drzwi. W sali zajęć nr 1 znajduje się toaleta niedostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Pomiędzy salami zajęć znajdują się drzwi przesuwane, które pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy salami, osób ze szczególnymi potrzebami. Pomieszczenie biurowe posiada drzwi jednoskrzydłowe oraz próg i nie jest przystosowane do przyjęcia osób na wózkach. Budynek posiada taras, do którego od ulicy Kościelnej prowadzą schody. Brak windy. Wyjście na taras jest możliwe z sali zajęć nr 2. Wyjście posiada próg oraz drzwi nie przystosowane dla osób na wózkach. Pomieszczenia techniczne w Gminnym Ośrodku Kultury, nie są dostoswane dla osób z niepełnosprawnością.
4. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
1. Gminny Ośrodek Kultury zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami obsługę z wykorzystaniem niżej wymienionych środków/sposobów komunikowanie się poprzez: - kontakt telefoniczny - kontakt za pomocą poczty elektronicznej - wysyłanie wiadomości tekstowych – komunikator internetowy Messenger - komunikację audiowizualną – komunikator internetowy Messenger
2. Gminny Ośrodek Kultury nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami sposobów komunikowanie się poprzez: - tłumacza języka migowego przez kontakt osobisty, stronę internetową i aplikację - tłumacza – przewodnika - przesyłanie faksów
3. Gminny Ośrodek Kultury nie posiada urządzeń i środków do obsługi osób słabosłyszących takich jak: - pętla indukcyjna - systemy FM - systemy na podczerwień (IR) - systemu Bluetooth - i innych
4. Gminny Ośrodek Kultury zapewnia częściowo na swojej stronie internetowej informację w postaci tekstu odczytywalnego maszynowo oraz tekstu łatwego do czytania (ETR)
5. Gminny Ośrodek Kultury nie zapewnia na swojej stronie internetowej informacji w postaci: - nagranego pliku wideo w polskim języku migowym
6. Gminny Ośrodek Kultury nie posiada w budynku oznaczeń w alfabecie brajla, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak jest informacji o rozkładzie pomieszczeń.